PIĘKNO NA TALERZU

PIĘKNO NA TALERZU

Chcesz mieć piękną, pełną blasku cerę oraz lśniące włosy i mocne paznokcie? Pamiętaj, że codzienna pielęgnacja kosmetykami to nie wszystko! Skóra odzwierciedla bowiem stan naszego zdrowia. Żyjemy dziś w ciągłym stresie, za mało śpimy, przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, a smog utrudnia nam życie, zwłaszcza w wielkim mieście. Ogromne znaczenie dla kondycji skóry ma więc nasz styl życia, ale również to, jak się odżywiamy. Potrawy typu fast food, nadmiar cukru, kawy i alkoholu… to wszystko odbija się na naszym zdrowiu i w konsekwencji- wyglądzie, dlatego tak ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta z dawką cennych dla urody witamin i minerałów, która dopiero w połączeniu z odpowiednią pielęgancją zapewni nam widoczne efekty 🙂

Podpowiadamy, co powinno się znaleźć w codziennym menu, by uzupełnić braki dietetyczne w organizmie i cieszyć się piękną cerą!

Witamina A
To silny antyoksydant, który pomaga nam zachować zdrową cerę. Z uwagi na właściwości przeciwutleniające, witamina A pełni też rolę ochronną przed działaniem wolnych rodników oraz niszczącym wpływem toksyn zawartych w powietrzu. Z kolei jej niedobór w organizmie może wpływać na zaburzenia w procesie widzenia, dlatego warto, by w naszej diecie znalazły się bogate w witaminę A- suszone Śliwki i Morele z linii bez konserwantów HELIO Natura oraz „najzdrowsze owoce świata“, czyli suszone Jagody Goji HELIO, które według medycyny tybetańskiej- zapewniają długowieczność i… urodę 🙂

CYNK
To składnik mineralny, który kochają nasze włosy, skóra i paznokcie, gdyż pomaga zachować im zdrowy wygląd. Cynk występuje w organizmie w niewielkiej ilości, ale odgrywa w nim bardzo ważne role, a jego niedobór może spowodować np. stany zapalne skóry, kruchość paznokci czy wypadanie włosów, dlatego nie może go zabraknąć w naszym menu. Cynk znajdziemy we wszystkich orzechach HELIO- m.in. włoskich, pinii, pekan, nerkowca, w prażonych pistacjach czy migdałach, a także w innych bakaliach HELIO- suszonych Jagodach goji, Pestkach dyni, Sezamie i Słoneczniku łuskanym.

MAGNEZ
Zwiększoną łamliwość i kruchość paznokci obserwuje się w niedoborach nie tylko cynku, ale i magnezu, który ma również wpływ na wygląd naszych włosów. Jeśli w naszej diecie będzie za mało tego pierwiastka- włosy stają się przesuszone i mogą zacząć wypadać. Ponadto, magnez pomaga również w utrzymaniu zdrowych zębów, dlatego warto dodać do codziennego menu ořzechy np. Migdały HELIO, Prażone Pistacje lub Orzechy laskowe bez dodatku tłuszczu HELIO Natura, a także Pestki dyni HELIO, które także są bogatym źródłem magnezu.

MIEDŹ
To pierwiastek, który uczestniczy w tworzeniu melaniny- naturalnego barwnika włosów, pomaga również w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji skóry i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Miedź znajdziemy w składzie wszystkich orzechów HELIO, w Pestkach dyni i Sezamie łuskanym HELIO oraz w suszonych owocach- Śliwkach, Morelach, Figach i Rodzynkach z linii bez konserwantów HELIO Natura.

Witaminy A, z grupy B, C, E oraz cynk, magnez, miedź i żelazo to bardzo ważne składniki odżywcze, których już niewielkie niedobory w widoczny sposób wpływają na nasz wygląd. Dlatego, jeśli włosy zaczynają wypadać, paznokcie się łamią, a na skórze pojawiają się np. zmiany zapalne- to sygnał dla nas, iż czas zadbać o siebie i uzupełnić, zwłaszcza po zimie, braki żywieniowe w organizmie. Przyjrzyjmy się zatem swojej codziennej diecie i wykreślmy z jadłospisu żywność wysoko przetworzoną oraz zmniejszmy dawkę cukru, a nowe menu wzbogaćmy w cenne dla zdrowia i urody naturalne składniki, które znajdziemy w produktach HELIO!

Authors
Top