Wiadomości branżowe

Wakacyjne ułatwienia dla mobilnych

Wakacje w pełni, jednak wiele osób swoje urlopowe podróże ma jeszcze przed sobą. Każdy z nas na pewno zadaje sobie pytania o to gdzie jechać, co zabrać, jakie atrakcje wybrać i miejsca odwiedzić? Z pomocą przychodzą nam mobilne aplikacje. Gdzie jechać i jak tam dotrzeć?  Tradycyjna mapy odchodzą do lamusa, zamiast nich wiele osób wybiera GPSy,

Wakacje w pełni, jednak wiele osób swoje urlopowe podróże ma jeszcze przed sobą. Każdy z nas na pewno zadaje sobie pytania o to gdzie jechać, co zabrać, jakie atrakcje wybrać i miejsca odwiedzić? Z pomocą przychodzą nam mobilne aplikacje.

Gdzie jechać i jak tam dotrzeć? 

Tradycyjna mapy odchodzą do lamusa, zamiast nich wiele osób wybiera GPSy, także te w postaci aplikacji na smartfony. Chyba najbardziej popularną z nich jest oczywiście GoogleMaps umożliwiające dokładne zaplanowanie podróży. W polskich miastach popularnością cieszy się również aplikacja JakDojade, dzięki której można zaplanować przemieszczanie się za pomocą środków komunikacji publicznej. W razie dezorientacji i zgubienia drogi, z pomocą przychodzi również aplikacja Glympse, która wskaże dokładne miejsce położenia. W wachlarzu przydatnych aplikacji znajdziemy również Tripso – World Travel Guide, działający także offline. Jeżeli podróżujemy po Polsce, warto też do listy swoich aplikacji dodać mobilną wersję portalu e-podróżnik, gdzie bez problemu możemy wyszukać połączenia kolejowe i autobusowe.

Co zapakować?

Także w tym wypadku odpowiednie aplikacje pomogą nam właściwie zaplanować bagaż. PackMeApp najpierw poprosi nas o wybranie kilku kategorii, takich jak na przykład elektronika, ubrania, rzeczy osobiste czy kosmetyki. Następnie pokaże nam listę rzeczy z poszczególnych kategorii, gdzie znajdziemy wszystko co może się przydać. Tworzymy zatem własną listę dodając do niej poszczególne elementy i  już możemy zacząć się pakować.

Atrakcyjne i sprawdzone miejsca

Jednym z najpopularniejszych i największych serwisów turystycznych na świecie jest TripAdvisor. Znajdziemy tam opinie, komentarze i porady innych turystów dzięki którym możemy wybrać najlepsze atrakcje, restauracje, hotele w miejscu do którego się wybieramy. Znajdziemy tam też miejsca, których nie ma w tradycyjnych przewodnikach, dzięki czemu nasze wakacje staną się jeszcze ciekawsze.

Język

Pobyt za granicą wiąże się też oczywiście z koniecznością porozumiewania się z obcokrajowcami. Doskonale, jeżeli świetnie znamy dosyć uniwersalny w kurortach turystycznych angielski, aby jednak żadne słówko nie uciekło nam z głowy warto zainstalować w telefonie TłumaczGoogle lub inny z wielu dostępnych słowników.

A to już wiesz?  Tomek Kowalski – światowa premiera na scenie w egzoszkielecie

Internet

W prawdzie w większości hoteli i obiektów noclegowych WiFi jest już standardem, naprawdę zdarzają się jednak jeszcze miejsca, gdzie korzystanie z internetu to wciąż komputer w holu działający na żetony lub w ogóle nie ma możliwości skorzystania z sieci. Jeżeli zatem potrzebujemy podłączyć się do sieci na nieco dłużej niż pozwala nam na to budżet w ramach abonamentu, aplikacja WiFiFinder szybko wskaże najbliższe hotspoty, gdzie swobodnie poserfujemy w sieci.

Pogoda

O tym, że pogoda na wakacjach ma ogromne znaczenie, nikogo nie trzeba chyba przekonywać. Warto więc z aktualnymi prognozami być na bieżąco. UMMeteo to jedna z tych aplikacji, która umożliwi nam regularne sięganie po tego rodzaju wiedzę.

Oferta aplikacji, których zadaniem jest pomoc w organizacji i realizacji podróży jest bardzo szeroka. W zależności od kraju czy miasta do którego się wybieramy, warto poszukać tych spośród nich, które pomogą nam łatwiej i szybciej podróżować, komunikować się czy wybierać miejsca warte odwiedzenia. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu, da też szerszy przegląd możliwości z których możemy skorzystać podczas pobytukomentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Key Account Manager GRUPA 365 NET.


dostarczył infoWire.pl

Źródło GRUPA 365 NET. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy