Bukiet ślubny

Bukiet ślubny

Panna młoda biorąca ślub ma zwykle bukiet ślubny. W zwyczaju jest kupowanie tego bukietu przez druhny, jednak czasem panna młoda wybiera go sama. Bukiet ślubny powinien pasować do stroju panny młodej, do jej fryzury, do całości wystroju a nawet do jej figury.

bukiet-slubny-500.jpg

Wysoka panna młoda może spokojnie zamówić duży bukiet, z większymi kwiatami. Kobieta drobna lepiej będzie wyglądała z mniejszym bukiecikiem, o drobnych kwiatkach.

Ciągle zmienia się moda i styl wiązanek ślubnych. Bukiet ślubny może być także kolorowy, chociaż najczęściej panna młoda ma ze sobą białą wiązankę lub w kolorze ecru.

Jeżeli chodzi o rodzaj kwiatów, z jakich wykonany jest bukiet ślubny, możemy wymienić róże. Są one najczęściej stosowane w bukietach ślubnych. Oprócz tego dość popularne są konwalie, lilie, storczyki.
Bukiet ślubny jest często przystrojony także czymś zielonym, ale delikatnym. Są różnego rodzaju delikatne roślinki, które mogą być z powodzeniem stosowane do ozdoby bukietów ślubnych. Bukiety ślubne można także dekorować perełkami, koralikami, piórami.

Ważne jest także dopasowanie bukietu panny młodej do jej cery czy makijażu. Panna młoda o śniadej cerze, rudych, brązowych i włosach w kolorze ciemnego blondu dobrze wygląda z bukietem w kolorach brązu, beżu, pomarańczy.

Panny młode o jasnej cerze, błękitnych oczach, a także brunetki i blondynki dobrze się prezentują z kwiatami jasnoróżowymi, niebieskimi czy lawendowymi.

Przy dobraniu koloru bukietu do sukni ślubnej można skorzystać z usług zakładu florystycznego. Trzeba tylko wziąć ze sobą kawałek materiału z jakiego jest szyta suknie ślubna i wtedy florysta pomoże dopasować kwiaty do koloru tkaniny a nawet do jej faktury czy innych ozdób.

Bukiet ślubny może być kolorowy, jednak zbyt jaskrawy nie będzie wyglądał dobrze do białej sukni ślubnej.

Jeśli suknia panny młodej jest z koronek czy ma jakieś wzorki, powinno się wybrać bukiet z jednego rodzaju kwiatów. Do długich, gładkich sukien są odpowiednie wiązanki wiszące o fantazyjnych kształtach.

Do sukni długiej i prostej będzie pięknie wyglądał bukiety typu naręcze, np. z lilii albo innych, dłuższych kwiatów.

Do sukienek krótkich pasują bukiety dość małe, raczej zwarte, o określonych, regularnych kształtach.

Bardzo modne są także zamiast bukietów pojedyncze kwiaty, które przypina się do przegubu ręki panny młodej czy do jej rękawiczki.

hastagi na stronie:

#bukiety ślubne 2011 #wiązanki ślubne 2011 #wiązanka ślubna 2011 #bukiet ślubny 2011 #małe bukiety ślubne

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy