Suknie dla druhen

Suknie dla druhen

Druhna, tak samo jak panna młoda, powinna wyglądać jak najpiękniej, jednak nie powinna aż tak bardzo przykuwać wzroku jak panna młoda. Dzień ślubu to dzień pary młodej, jednak drużbowie ogrywają szczególne znaczenie. Są świadkami ślubu i zarazem kimś bliskim dla młodej pary. Jako postacie drugoplanowe, powinni wyglądać jak najlepiej.

aasukniedruchny-500.jpg

Drużba więc powinien być ubrany w garnitur, a druhna w suknię długą lub w krótką sukienkę. Najlepiej, gdyby była ona koloru innego niż biały – ten kolor jest dziś zarezerwowany dla panny młodej. Suknia druhny powinna być też o wiele skromniejsza od sukni panny młodej. Bardzo dziwnie wyglądałoby, gdyby było na odwrót.

Druhny często ubierają się w jasne lub ciemne kolory, jednak nie kolor czarny. Dopuszczalny jest jeszcze ciemnozielony czy granatowy, błyszczący kolor, nawet z jaśniejszymi dodatkami czy srebrną biżuterią. Jest jednak wiele jasnych kolorów, w które może ubrać się druhna, np. kremowa sukienka (jeśli panna młoda nie jest już w kremowej suknie), przy czym może być ona z dodatkami w postaci kwiatków nadrukowanych na materiale, i może być to krótka sukienka.

Jeśli jest długa i obszerna, sięgająca do kostek i rozkloszowana, aby nie nasuwać skojarzenia z suknią panny młodej, powinna być z materiału w tonach o wiele ciemniejszych niż suknia panny młodej. Może być to brąz, beż, kolor niebieski, różowy, granatowy czy zielony, a nawet delikatny pomarańczowy czy łososiowy.

hastagi na stronie:

#druhny #suknie dla druhen #druhna #sukienki dla druhen #bukiet dla druhny #sukienki dla druhny #suknia dla druhny #druhna suknie #suknie dla druhny #bukiety dla druhen

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy