Chirurgia estetyczna

Nawilż, upiększ, wykształć. Trzy zabiegi, jeden składnik

Informacja prasowa, 05.05.2014 r. Nawilż, wymodeluj, powiększ. Trzy zabiegi, jeden składnik Niektórzy mówią, że jak piękno jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zasada ta

Informacja prasowa, 05.05.2014 r.

Nawilż, wymodeluj, powiększ. Trzy zabiegi, jeden składnik
Niektórzy mówią, że jak piękno jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zasada ta że znajduje swoje źródło w wielu przypadkach, nie a w odniesieniu do kwasu hialuronowego. Preparaty z HA nawilżają, modelują oraz powiększają i obecnie trudno wyobrazić sobie bez nich rozwój medycyny estetycznej.

Każdy typ zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego wymaga zastosowania różnego rodzaju preparatu. Te dzielą się między sobą usieciowaniem (liczbą połączeń międzycząsteczkowych), trwałością, składem, stężeniem oraz gramaturą. Każdy preparat stosuje się w różnych celach, nad wszystkimi powinien jednak górować jeden – aby nie przesadzić. Z pomocą lek. med. Magdaleny Dobosz-Kawałko z kliniki medycznej Prof. Dobosz i Partnerzy, prezentujemy przegląd najważniejszych zabiegów z użyciem HA oraz omawiamy różnice między idealnymi a niekorzystnymi efektami.

Nawilżanie – top 1
– Wśród zabiegów nawilżających skórę w szczególności mogę polecić mezoterapię igłową z zastosowaniem niestabilizowanego kwasu hialuronowego wraz z kompleksem rewitalizującym skórę Redensity I – mówi lek. med. Magdalena Dobosz-Kawałko. Kompleks Odnawiający Skórę zawarty w preparacie Teosyal Redensity I są aminokwasy, antyoksydanty, minerały oraz witamina B6, które spełniają szereg różnych funkcji. Dla przykładu aminokwasy glicyna i lizyna stymulują wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a arginina reguluje prawidłowe nawilżenie górnych warstw skóry.

Modelowanie i/a powiększanie
– Wśród zabiegów modelujących z pewnością największą sławą zajmuje się zabieg modelowania kości policzkowych, spośród zabiegów powiększających zaś spektakularne efekty daje zabieg wypełniania ust. W tej roli świetnie sprawdza się Teosyal Kiss New Formualtion. Pamiętajmy jednak, że wypełniając usta, powinniśmy myśleć przede wszystkim o nadaniu im ciekawego kształtu. Zajmując się jedynie na objętości, możemy uzyskać efekt „napompowanych oponek”. Gdzie jest granica? – Granica pomiędzy modelowaniem a powiększaniem, nie tylko ust, kończy się wtedy, gdy na skutek zabiegów przestajemy wyglądać naturalnie. Modelowanie to uzupełnianie ubytków z wyczuciem, nadawanie twarzy symetrycznych, łagodnych i młodzieńczych kształtów. Jeżeli składamy się jedynie na powiększaniu danej okolicy, zapominając o konieczności modelowania i uwzględnieniu naturalnych konturów, uzyskujemy wówczas nienaturalny, „nadmuchany” efekt.

A to już wiesz?  Pajączki na nogach to nie problem

Jak uniknąć błędów?
– Najczęstszą przyczyną „napompowanych” rezultatów jest nadmierna ilość podanego preparatu wynikająca z błędnego przekonania, że im daleko tym lepiej. Złe efekty mogą również pochodzić z niewłaściwego doboru preparatu do okolicy, jak na przykład w przypadku podania gęstego, wolumetrycznego preparatu w usta, co prowadzi zazwyczaj do przerysowanych efektów. Nie mniej istotne jest jeszcze odpowiednie zakwalifikowanie pacjentów do środka i holistyczne spojrzenie na ich urodę tak, by efekty podkreślały atuty i tuszowały niedoskonałości, zamiast je podkreślać.

O tak dużej różnorodności zastosowania kwasu świadczą jego właściwości. Jakie?
– Kwas hialuronowy wykazuje szereg zalet, które sprawiają, że istnieje tak szeroko rozpowszechnionym produktem stosowanym w medycynie estetycznej. Jego ważną i najważniejszą zaletą jest bezpieczeństwo stosowania. Certyfikowane produkty kwasu hialuronowego, jak na przykład te z oferty Teosyal, są szeroko przebadane, bezpieczne a nie powodują działań niepożądanych pod postacią odczynów alergicznych. Co więcej efekty zabiegów są odwracalne – w razie braku satysfakcji z zabiegu preparat można rozpuścić przy pomocy hialuronidazy. Kwas hialuronowy jest miękki, plastyczny, co stanowi o naturalnym efekcie zabiegów. W zależności od rodzaju kwasu oraz od głębokości podania możemy uzyskać różnorodne efekty. Kwas podany śródskórnie nawilża, podskórnie – wypełnia zmarszczki, zaś podany w głębsze warstwy – wypełnia ubytki wolumetryczne.

Portret_kobiety_zrodlo 123rf.com-001-2014-05-07 _ 17_49_51-75

Lek. med. Magdalena Dobosz-Kawałko-001-2014-05-07 _ 17_52_05-75

Ekspert – lek. med. Magdalena Dobosz-Kawałko. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje w klinice Prof. Dobosz i Partnerzy a w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

www.newderm.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy