Podróż poślubna Poradnik

Podróż poślubna za granicę

Podróż poślubna za granicę
Niedługo już ślub, a Ty nie ciągle nie masz pomysłu dokąd pojechać. Każde z Was chciałoby zwiedzić mnóstwo miejsc i do tej pory nie zdecydowaliście

Niedługo już ślub, a Ty nie ciągle nie masz pomysłu dokąd pojechać. Każde z Was chciałoby zwiedzić mnóstwo miejsc i do tej pory nie zdecydowaliście się na nic konkretnego. Jeśli do ślubu pozostał już miesiąc, warto się pospieszyć z wyborem miejsca podróży. Zawsze możecie skorzystać z jakiejś oferty last minute, która może być ciekawa i zarazem tańsza.

Jeśli kupujecie wycieczkę w biurze podróży, pamiętaj, aby zapytać o to, co jest w liczone w jej koszt. Być może okaże się, że zapewniony jest tylko nocleg i jeden posiłek dziennie. Dlatego trzeba dokładnie dowiedzieć się o to, co uzyskujesz, opłacając wycieczkę.

095045.jpg

Jeżeli nie jest wliczony przelot samolotem, zadbaj o to, aby zarezerwować wcześniej bilet. Jeśli zrobisz to za późno, może okazać się, że nie ma już miejsc na ten lot lub w ogóle nie możesz polecieć innym samolotem tego dnia, ponieważ nic nie leci już.

Zapytaj też o to, czy oprócz noclegu i jedzenia oraz biletu na samolot w ofercie są jakieś wycieczki czy wstęp do różnych miejsc, np. muzeów. Możesz również wykupić wycieczkę, podczas której nie jesteś ciągle w jednym miejscu, ale jeździsz z jednego miasta do kolejnego i nocujesz za każdym razem w innym hotelu. Wiele wycieczek jest organizowanych tak, że mieszkasz przez kilka dni w tym samym hotelu, ale w ciągu dnia jeździsz zwiedzać nowe miejsca i wieczorem wracasz na nocleg.

Planując podróż poślubną, wybierz ofertę taką, jaka Wam odpowiada. Jeśli nie lubicie ciągłych zmian, nie warto wybierać wycieczki objazdowej. Lepiej wtedy polecieć do jakieś miejsca i zostać tam przez tydzień.

W podróż poślubną można udać się wszędzie. Możecie nie tylko wybrać ciepłą Hiszpanię czy Włochy albo Grecję, jak wybiera wiele pa, ale równie dobrze może być do wyjazd do Norwegii czy nawet na wschód Polski, np. do Moskwy czy do Lwowa.

A to już wiesz?  Prezenty robione mądrze

Wybierając się za granicę, nie zapomnijcie paszportów lub dowodów osobistych o ile jest to wyjazd do miejsca, gdzie wystarczy pokazać na granicy sam dowód.

Jeżeli lubicie przygody i wyzwania, i masz umiejętności organizatorskie, możesz sam zaplanować trasę i to, co będziesz zwiedzać. Zaplanuj trasę, środek podróży i cel, do którego chcecie dotrzeć. Zastanów się, co ze sobą zabrać. Jeśli jedziecie w podróż poślubną samochodem, warto mieć ze sobą namiot. Być może będziecie mili ochotę na sen w namiocie zamiast w hotelu. Jeśli masz przyczepkę kempingową, masz jeszcze większe możliwości. Wasza podróż może wtedy trwać tak długo, i możecie dotrzeć do takich miejsc, do których na pewno nie dotrzecie samolotem. Nie zapomnij tylko o odpoczynku na trasach, pamiętaj też, że prowadzenie samochodu męczy.

Podróż poślubna powinna być jak najwspanialsza dla Was obojga, więc, zanim wybierzecie dany sposób podróży, upewnijcie się, czy każdemu z Was on odpowiada.
mks

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy